Bilgi Güvenliği Yönetimi Yazılımı

Bilgi güvenliği süreçlerinizi tek noktadan yönetin. Bilgi güvenliğinizi emin adımlarla sağlayın.

Tek Noktadan Yönetim
ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin ihtiyaç duyduğu tüm süreçleri tek ekrandan yönetme imkanı sağlar. Web temelli bir yazılım olması nedeni ile ihtiyaç duyulan her noktadan ulaşılabilir. Birçok faaliyeti sizin adınıza takip eder ve ilgili kişilere hatırlatmalar yapar. Gelişmiş otomatik raporlama ve bildirim imkanları sayesinde ISO 27001 BGYS'nin aksayan yönleri hızlıca tespit edilir.Yazılım ISO tarafından yayınlanan ve tüm standartların ortak olarak kullandığı EK SL yapısı ile %100 uyumludur. Optimate ISO 27001 yazılımı standardın 4-10 arası ana maddeleri ile bire bir uyumlu menüler içermektedir. Yöneticilerin anlık olarak ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi'nin ve EK-A kontrollerinin durumunu görmelerini sağlar.Yazılım, ISO 27001'in ana maddelerine ek olarak standardın EK-A'sında bulunan bilgi güvenliği kontrollerinin bir çoğu için otomasyon imkanı sağlar. Bunlardan bazıları tedarikçi değerlendirmeleri, gizlilik sözleşmesi takibi, erişim yönetimi, farkındalık seviyesi ölçümü sayılabilir.
Raporlama
Yönetimin gözden geçirmesi için özet bilgiler, risk dağılımı, risk işleme planı durumu, varlık dağılımı, düzeltici faaliyetlerin durumu, görev durumları, hedef ve performans seviyeleri yazılım üzerinde hazır rapor olarak gelmektedir. Bununla birlikte kullanıcıların ihtiyaç duydukları raporları hazırlama imkanı vardır.
Zaman Tasarrufu
Yazılım üzerinde ISO 27001 BGYS'nin işletilmesi için gerekli periyodik görevler tanımlanarak etkin bir bilgi güvenliği süreci oluşturulabilir. Ayrıca ISO 27001 BGYS'nin şart koştuğu yasal mevzuata uyum takibi, periyodik risk değerlendirme ve doküman gözden geçirme gibi işlemler otomatik hale getirilebilir.Yazılım esnek bir platform üzerinde hazırlandığı için kaynak koda müdahale etmeksizin ekranlar, raporlar, bilgi alanları eklenebilir veya mevcut olanlar ihtiyaca göre özelleştirilebilir
Entegrasyon
Tüm modüller birbiri ile entegre çalışır. Bu sayede tüm modüllerden görev oluşturulabilir ve bu görevler tek ekrandan yönetilebilir. Aynı şekilde ortak tüm bilgi alanlarına diğer modüllerden ulaşmak mümkündür.Risk değerlendirme veya işleme aşamasında atanan kontrollere göre ISO 27001'in madde 6.1.3.d maddesi gereğince hazırlanması gereken uygulanabilirlik bildirgesi otomatik olarak hazırlanır.Onay gerektiren durumlar yazılım üzerinde esnek olarak tanımlanabilir ve tüm onay kayıtları uygulama üzerinden gösterilebilir.Aktif dizin entegrasyonu sayesinde kullanıcılar otomatik olarak yazılıma giriş yapabilirler. İlave kullanıcı yönetimi işlemi gerekmez.

Çözüm İçeriği

İlgili taraf analizi

İç ve dış faktörlerin analizi

Yasal ve regülatif yükümlülüklerin takibi

Politika yönetimi

Risk yönetimi

Varlık ve süreç yönetimi

Uygulanabilirlik bildirgesi

Yetkinlik yönetimi

Doküman yönetimi

Görev yönetimi

Hedef belirleme ve ölçüm

Performans değerlendirme

Denetim yönetimi

Düzeltici faaliyetler

Fırsat yönetimi

Daha fazla bilgi için

“Kabul Et” seçeneğine tıklayarak sitede gezinmeyi geliştirmek, site kullanımını analiz etmek ve pazarlama çabalarımıza yardımcı olmak amacıyla tüm çerezlerin cihazınızda saklanmasını kabul etmiş olursunuz.